Říjen 2016

Promiňte

31. října 2016 v 22:26 | Scar |  Názory?
Málem bych zapomněla na slušnost.

Těší mě.

Vítejte v mém světě. Smyslem tohoto blogu je, nechat Vás, náhodné čtenáře, pohlédnout na svět mýma očima. Nejspíše se vám to nebude líbit a možná nebudete souhlasit s mými názory, ale možná, se mezi Vámi objeví jedinci, kteří budou mé názory sdílet.
Na úvod chci jen říct - děkuju Vám všem, kteří si mé články přečtete a možná připojíte i svůj vlastní názor. Ten já totiž dokážu náležitě ocenit. A předem se omlouvám všem, které by moje články mohly snad urazit. Věřte, že to nebylo myšleno úmyslně.
Někdy to může vyznít, jakobych vám snad něco vyčítala. Pak Vás uklidňuji, že v takových případech nemluvím k nikomu konkrétnímu, většinou dokonce mluvím spíš sama k sobě...

No a jestliže jste se již rozhlédli po mé stránce, pak se možná ptáte, proč pořád ty otazníky. A já bych opravdu ráda vysvětlila proč, ale odpověď není nijak jednoduchá. Já totiž sama nevím.
Pravděpodobně proto, že nic není jisté a tak mám pocit, že udělat za těmi větami tečky by mohlo znít přezíravě. Povýšeně. Jako bych tím chtěla říct, že takhle věci jsou a tečka. Ale to není pravda.
Všechno se mění.

Názory. My. Svět.

Být šťastná?

31. října 2016 v 21:54 | Scar |  Názory?
Bože. Opravdu?
Ne!
Na něco takového, prostě v mém životě není místo. Něco jako skutečné štěstí je pro mě tak nedosažitelné, tak neskutečné.

Jsem šťastný.

Pokaždé, když tohle někdo vysloví, mám pocit, že lže. Nevím proč, ale můj mozek má s tím opravdu problém. Možná je to i tím, že heslem naší rodiny byly vždycky dvě jednoduché věty:

BUDE HŮŘ a ŽIVOT NENÍ FÉR, ZVYKEJ SI.

No, a když vám tímhle rodiče odpovídají na vaše problémy, nenabádá vás to očekávat od života něco víc. Když už od mala trpíte depresemi (ano, i děti mohou trpět depresí, stejně jako mladiství, jen se to projevuje trochu jinak než u dospělých osob - tím ovšem nemyslím, že je to snesitelnější, spíše naopak, ale to by bylo na dlouho a musela bych rozebrat několik základních faktů neurologie, takže to nechám být) a je pro vás tudíž život krušný a plný zdánlivě nepřekonatelných překážek, mohou slova "bude hůř" napáchat slušnou neplechu.

No a štěstí?
Co to vlastně je? Endorfiny? Nebo něco víc?
Je to tajemství, které je mi z nějakého důvodu skryto.

Deprese.

31. října 2016 v 20:54 | Scar |  Názory?
Ano, nebo ne?
Kdo ví? Já vím, že ano, ale nikdo nevidí. Nikdo neslyší. Nikdo nepomůže.
Mám vám to napsat? Umírám. Kousek po kousku. Je to nesnesitelné, ale vy pořád nic nechápete.
Možná - jen takový nápad - zkuste odložit ty pitomý telefony a koukněte se kolem sebe. Možná pak uvidíte, že jsou kolem vás lidé, kteří se trápí. Lidé, kteří s vámi sedí u stolu a civí do zdi, protože ona je ochotnější poslouchat než vy.
A já umírám, uvnitř, každý den je mě zase o trochu míň. Ale možná je to tak správně. Možná tu opravdu není místo pro někoho jako jsem já. Možná jsem prostě divná a nezasloužím si žít.
Pravda. I to je možnost.