Moje bublina?

27. dubna 2017 v 18:39 | Scar |  Názory?
Představte si, že žijete v takové své malé bublině deprese a samoty. Cítíte se, jakoby kolem vás proudil život, ale v té vaší bublině, jakoby se zastavil čas a všechno se proměnilo v nehybnou šedou pustinu. Ploužíte se s apatickým pohledem dnem za dnem a nikdo si toho nevšímá, nikdo vás nevidí a nikdo vám nepomůže.

Tak a teď si k tomu všemu představte, že jste sedmnácti letá holka, co nemá kamarády, ale přesto se od ní očekává, že (díky své schopnosti, rychle se učit a oblibě v řešení problémů) bude dělat své i cizí domácí úkoly, že bude všem radit a pomáhat a přitom se sama každým krokem tímto směrem noří hloub a hloub do psychické nemoci.

No, a teď vidíte svět stejně jako já. Ani nevím, proč to vlastně vysvětluji. Možná… asi jenom chci, aby mě někdo, kdokoli chápal. Já už to totiž nezvládám. Upřímně? Nemám svůj život ráda. Pravidelně, při přecházení silnic nebo pravidelného braní léků na alergii, přemýšlím nad sebevraždou. Už jsem… už jsem se o ni pokusila, ale nikdo to neví. NIKDO. Vlastně jen pitomou náhodou tady ještě můžu sedět a psát o své bublině.

Jestli jste čekali nějaké kouzelné vyprávění, když jsem začala slovy "představte si…", pak musíte být nejspíš zklamaní. Všem se vám upřímně omlouvám a doufám, že ta vaše bublina je přeci jen trochu veselejší. Nemusí přímo přetékat jednorožci a duhou, ale doufám, že ta vaše je aspoň k žití…
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. dubna 2017 v 19:00 | Reagovat

Jejda, tak to mě mrzí. Zkus vyhledat nějakou odbornou pomoc, život za to stojí...

2 Dorian Dorian | Web | 27. dubna 2017 v 20:32 | Reagovat

I've been there. Proto vím, že tě nebudou zajímat řeči o tom, že jsi mladá, máš život před sebou, nebo aby se ti někdo snažil vysvětlit, jak moc je život vlastně super.
Pokus se najít opěrný bod, svůj opěrný bod. Ne něco, co ti určí dnešní doba, nebo něčí normy. Něco jen tvého. Může to být hudba, cokoliv. A kolem toho začni stavět svou osobnost. Pořád si lidská bytost s možnostma.
A kdyby si měla pocit, že nic takového není, nebo že to nemá smysl.. pobízel mě k životu právě ten fakt, že nemám co ztratit. Je v tom určitá síla a svoboda, nebo ne ?

3 scarsinstars scarsinstars | 27. dubna 2017 v 20:49 | Reagovat

[2]: Jo, já... ještě nikdy nikdo tak nechápal... Děkuju. Ani nemám slov, kterými bych mohla popsat, co pro mě těch pár slov znamená. Pokusím se spravit zlámané kosti a znovu postavit svou osobnost na nohy. Ale i kdyby se to nepodařilo, tak děkuju, moc si tvé snahy, pomoci mi, vážím. Děkuju...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama