Síla, která mě opouští

24. května 2017 v 19:40 | Scar |  Názory?
Když se dívám na svůj život, mám pocit, jakoby v něm něco scházelo. Nějaký smysl. Všechno, co dělám, všechno, na co myslím, je tak pomíjivé a zbytečné. Teď je to tu a v dalším okamžiku je to pryč, jako závan letního vánku, který pohladí tvář, zaševelí listím, ale v globálním měřítku života neznamená nic. Jen zašeptání. A tak mi připadá všechno co dělám. Marně hledám smysl. Bezúčelně se plahočím tím, co nazýváme životem a každou chvíli jsem víc a víc přesvědčená, že to nemá význam. Že ať udělám cokoli, nikdo to nevidí, nikomu na tom nezáleží. Tak proč by na tom mělo záležet mě? Proč?

Marně se ptám. Marně se snažím. Odpovědí mi je jen mlčení. Jen další dny, další měsíce, další roky. A já už nějak nevím, jestli chci jít dál. Nevím, jestli chci jít zítra do školy, nevím, jestli chci jít dneska spát, nevím, jestli budu mít sílu se v příštím okamžiku nadechnout. Protože někdy je to tak těžké. Někdy mi prostě dochází síla žít. Musím se nutit byť jen dýchat, všechno mi příjde tak strašně těžké. Tak moc... A neustále jsem na to sama. Sama se musím vypořádat se vším, co mě potká, se vším, co mě bolí, co mě zraňuje. Když mám strach, musím se sama uklidňovat, musím si dodávat odvahy na každém kroku. Ale ta síla, která mě zatím udržovala na nohou, díky které jsem se vždycky dokázala zvednout a jít dál, ubývá. Mizí. A já se cítím slabší a slabší, pokaždé, když musím tuto sílu použít, abych se zdvedla na nohy, je to o něco málo těžší a síly mám o něco míň.

Dřív, když jsem se ještě cítila silná, jsem se dokázala snadno skrývat. Měla jsem sílu vytvořit falešnou osobu. Falešnou, ne skutečnou bytost, která měla na tváři falešný úsměv a v očích třpytivé záblesky. Na všechno snadnou a vtipnou odpověď. Vždycky jsem měla výmluvu. Ale i to se změnilo. Už prostě nemám sílu udržovat tu masku šťastného dítěte, prostě už to nedokážu. Už prostě dál nemůžu. Protože to už nejsem já...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama